2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
- Szczegóły
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. Biel symbolizuje „dobro i czystość dążeń narodu polskiego”, a czerwień „dostojność i majestat władców polskich”.
W heraldyce biel to kolor czystości, lojalności, pokory i szlachetności. Czerwień zaś to miłość, dzielność, żarliwość i poświęcenie.
Data nie została wybrana przypadkowo. W PRL w tym dniu zdejmowano pośpiesznie flagi państwowe po Święcie Pracy 1 maja, by nie były eksponowane w dniu zniesionego przez władze PRL Święta Konstytucji 3 Maja.
1 maja Solidarność obchodzi święto św. Józefa Robotnika
- Szczegóły
1 maja obchodzimy święto św. Józefa Robotnika. Intencja generalna pielgrzymki brzmi: „Święty Józefie, chroń nasze miejsca pracy w duchu jedności i solidarności”.
Ludzie pracy z całej Polski przybywają do Kalisza, aby wspólnie uczestniczyć w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Robotników do św. Józefa. Podczas tej wyjątkowej uroczystości pracownicy i pracodawcy jednoczą się, by razem modlić się o wstawiennictwo Patrona Ludzi Pracy.
To już XXXIV Pielgrzymka Robotników i Pracodawców do św. Józefa. Tym razem za jej organizację odpowiedzialny był Region Wielkopolska Południowa NSZZ "Solidarność". >>>
Maciej Kłosiński: Solidarność nie widzi już innej możliwości niż wyjście na ulicę
- Szczegóły
Maciej Kłosiński wskazał, że obecna sytuacja pracowników w Polsce jest trudna. Na koniec marca 2026 roku bezrobocie wynosiło 6,1%, ale w wielu regionach jest ono dwucyfrowe.
Widzimy wyraźne spowolnienie gospodarcze i coraz mniej miejsc pracy. Tak dzieje się w całej Polsce – podkreślił.
Szczególnie niepokojąca – jego zdaniem – jest sytuacja młodych ludzi. Młodzi często nie mogą się odnaleźć na rynku pracy. Składają CV na stanowiska poniżej swoich kwalifikacji i długo szukają zatrudnienia – zaznaczył. >>>
Przewodniczący ZR na zebraniach w terenie
- Szczegóły
We wszystkich Oddziałach Zarządu Regionu Rzeszowskiego odbyły się w kwietniu spotkania z udziałem Romana Jakima, przewodniczącego ZR.
Głównym tematem zebrań był wyjazd na manifestację pod hasłem „Idziemy po referendum ws. Zielonego Ładu”, która odbędzie się 20 maja w Warszawie. Jak podkreślał przewodniczący ZR, chcemy wesprzeć inicjatywę referendalną Prezydenta RP Karola Nawrockiego.
Spotkania odbyły się w Kolbuszowej, Ropczycach, Leżajsku, Łańcucie, Mielcu, Rzeszowie i Strzyżowie. >>>
Zapisy na pielgrzymkę do 30 kwietnia
- Szczegóły
Przypominamy, że trwają zapisy na 37 Pielgrzymkę Pracowników Telekomunikacji na Jasną Górę, która odbędzie się 16 maja br.
Termin zapisów mija 30 kwietnia bm.
Godz. 11.30 - spotkanie uczestników Pielgrzymki przy parkingu k. Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze
Godz. 12.30 - zbiórka uczestników przy pomniku bł. ks. J. Popiełuszki
Godz. 12.30 -13.00 - złożenie kwiatów pod pomnikami bł. ks. J. Popiełuszki i bł. ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Godz. 13.00 - uroczysta Msza Święta w Bazylice pod wezwaniem Krzyża Świętego i Narodzenia Matki Boskiej
Godz. 16.30 - opuszczamy Częstochowę i udajemy się w drogę powrotną

Dołącz do nas!






