Dostrzegamy potrzebę cywilizowania rynku pracy i walki z nadużywaniem tzw. umów śmieciowych czy wymuszonym samozatrudnieniem.
Nie jesteśmy przeciwni elastycznym formom współpracy, ale należy jasno podkreślić: praca, która ma cechy etatu, powinna być świadczona na podstawie umowy o pracę. Tak stanowi kodeks pracy. To kwestia elementarnej godności, prawa do urlopu oraz bezpiecznej emerytury. Zdaniem Solidarności wzmocnienie Państwowej Inspekcji Pracy jest krokiem w dobrym kierunku, choć obecny kształt zmian nie jest w pełni satysfakcjonujący. >>>

Dołącz do nas!






